Krak.tv

Krak.tv » Sport
Prześlij video
20.07.2011 - 14:42
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 75066
Opis:
 • Boks Tajski po raz kolejny w Nowej Hucie

  Boks Tajski po raz kolejny w Nowej Hucie

  08.05.2011

  Po raz kolejny w Krakowie odbyła się Liga Boksu Tajskiego. Zawody rozegrano w hali K.S "Tomex". Imprezie towarzyszyła kampania "Walcz z Patologią - Sport i Zasady Fair Play".

 • Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach otwarte

  Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach otwarte

  30.04.2011

  W dniach 29 kwietnia - 8 maja po raz pierwszy w Krakowie rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach. O tytuł najlepszego szachisty świata będą walczyć uczniowie w sześciu kategoriach wiekowych tj. do lat 7 do 17.

 • Nowa hala TS Wisła - jest wizualizacja

  Nowa hala TS Wisła - jest wizualizacja

  14.01.2011

  W siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji hali widowiskowo-sportowej Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie. Prezentujemy pracę, która zajęła pierwsze miejsce oraz wszystkie wyróżnione w konkursie. Po ogłoszeniu wyników rozmawialiśmy z przewodniczącym jury konkursowego prof. Andrzejem Wyrzykowskim, jednocześnie Głównym Architektem Miasta Krakowa.

 • Festiwal Szachowy Cracovia 2010 zakończony

  Festiwal Szachowy Cracovia 2010 zakończony

  13.01.2011

  323 szachistów z ponad 20 krajów wzięło udział w 21.Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Cracovia 2010. Turniej rozegrano na terenie Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie. W grupie A liczącej 86 zawodników; zwyciężył ubiegłoroczny zwycięzca Aleksander Zubow z Ukrainy, który zgromadził 7 punktów. Najlepszy Małopolanin w grupie A niespełna 13-letni Jan-Krzysztof Duda, aktualny brązowy medalista mistrzostw świata juniorów do lat 12 zanotował wysokie ósme miejsce. W najliczniejszej grupie B liczącdej108. graczy dwóch zawodników znalazło się na pierwszych miejscach tabeli z tą samą ilością punktów. Byli to: Edvins Griezne i Marek Lis zdobywając po 7,5 punktu. W grupie C liczącej 65 zawodników troje z nich osiągnęło wynik po 7 pkt. Najlepszy okazał się Patryk Gajewski z Bochni. W grupie D liczącej 64 zawodników, wśród najmłodszych szachistów do 12 lat zwyciężył Peter Martynov z Rosji z wynikiem 8 pkt.

 • Szachy zawojują Kraków już w kwietniu

  Szachy zawojują Kraków już w kwietniu

  06.01.2011

  Grę w szachy zna ok. 605 milionów ludzi na świecie, a grywa ok. 285 milionów. W Polsce w szachy gra prawie pół miliona obywateli. To gra królewska, która uczy logicznego myślenia i samokontroli. W tym roku w Krakowie czeka nas wiele wydarzeń, które ucieszą niejednego miłośnika tej gry. Już w kwietniu rozpoczyna się Wielka Wystawa Wież Szachowych, która potrwa do października. W Krakowie już stanęło pięć wież szachowych, a ma ich być w sumie 181.

 • Kraków miastem wież, teraz również tych szachowych

  Kraków miastem wież, teraz również tych szachowych

  16.12.2010

  Kraków miastem wież! Tak brzmi hasło zbliżających się dużymi krokami wydarzeń szachowych w Krakowie. Składać się na nie będą: VII Indywidualne Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach 2011 termin: 29.04. - 08.05.2011, 82 Kongres Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE termin: 15.10. - 22.10.2011 oraz Wielka Wystawa Wież Szachowych termin: kwiecień – październik 2011. Wielka Wystawa Wież Szachowych będzie najbardziej widocznym punktem szachowych imprez, a to za sprawą 181 wież szachowych, które staną w Krakowie. Pojawią się w najatrakcyjniejszych miejscach dla promocji firm, ponieważ każda będzie miała swojego patrona, który ją ufunduje.

 • Muay Thai w Nowej Hucie po raz piąty

  Muay Thai w Nowej Hucie po raz piąty

  22.11.2010

  Po raz piąty walczono w Nowej Hucie w dyscyplinie, która staje się coraz bardziej popularna. Mowa o Boksie Tajskim, a właściwie o całej lidze, która w Polsce ma coraz więcej entuzjastów. Do udziału w zawodach zgłosiło się 10 klubów, zawodnicy stoczyli 13 pojedynków. Walki toczyły się na dystansie 3 rund, w formule amatorskiego Muay Thai. Gościem specjalnym imprezy był Rafał Simonides - Zawodowy Mistrz Federacji WMC (World Muaythai Council) , zdobywca Pucharu Europy, wielokrotny Mistrz polski. Najlepszym zawodnikiem tej edycji Ligi został Mariusz Pacuła - System Rzeszów.Lidze towarzyszy kampania 'Walcz z patologią - profilaktyka przez sport i zasady fairplay', której celem jest popularyzacja Muay Thai w naszym kraju jako skutecznego narzędzia profilaktyki przemocy rówieśniczej, uzależnień oraz innych form patologii

 • Bike Maraton w Krakowie 2010 z dużą frekwencją

  Bike Maraton w Krakowie 2010 z dużą frekwencją

  02.08.2010

  Kraków: Już po raz piąty na krakowskich Błoniach ponad tysiąc miłośników jednośladów ścigało się na Bike Maraton 2010. Na starcie stawiło się 1208 osób, z czego ponad 80 proc. to amatorzy. „W tym przedsięwzięciu nie chodzi o zwycięstwo" - mówi Maciej Grabek, dyrektor imprezy - „Liczy się udział i dojechanie do mety. Od roku 2001 staramy się żeby na naszych imprezach bawiły się całe rodziny. W tym roku gościmy w 12 miastach, a edycja krakowska jest szóstą naszą imprezą w tym sezonie". Trasa krakowskiego Bike Maratonu 2010 podzielona jest na trzy dystanse: HARO - wynoszący 23 kilometry, MEGA - 61 kilometrów, GIGA- 83 kilometry.

 • James Lim w Krakowskim Centrum Taekwondo

  James Lim w Krakowskim Centrum Taekwondo

  22.05.2010

  Mistrz James Lim posiadacz najwyższego 9. dana odwiedził Krakowskie Centrum Taekwondo. Niezwykły gość pierwsze spotkał się z dziećmi i młodzieżą. - Ludzie potrzebują więcej motywacji, potrzebują osoby takiej jak ja. Taekwondo możne dać ludziom na przykład nauczenie się dyscypliny, samokontroli, odwagi i koncentracji, czyli patrzenia i słuchania - powiedział specjalnie dla krak.tv James Lim.

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura